חמשת הצעדים שיהפכו את האתר העסקי שלכם לאתר סמכותי !

תוכן עניינים

מכירים את זה שאתם מתעניינים במידע על נושא מסוים ואתם ישר מחפשים את הנושא בגוגל? וזאת למרות העובדה שלא כל מידע אשר זמין בגוגל הוא בהכרח אמין. לעיתים קבלת גישה למידע אמין ברחבי האינטרנט עלולה להיות מורכבת ומסובכת ואף לדרוש כישורי חיפוש דיגיטלי. אבל כולנו יודעים שישנם אתרים מובילים, כאלה שאנחנו מכירים וסומכים על אמינות המידע שלהם בעיניים עצומות, כמו למשל: ynet , מעריב אונליין, כלכליסט וכדומה.

נשאלת השאלה מדוע רובנו סומכים דווקא על אותם אתרים,  שנחשבים לאמינים בעינינו ונכנסים אליהם על מנת לחפש מידע? אם כן, מדובר באתרים שצברו סמכות במשך זמן רב, אותם אתרים זכו באמון הגולשים שוב ושוב לנוכח העובדה שהם פרסמו מידע מהימן ומדויק.

תחילה, האתרים הללו הפכו לסמכותיים בעקבות התמקדותם בנישה מסוימת, ועם הזמן לאחר שרכשו את אמון הגולשים הם הפכו לסמכותיים בנישות רבות ומספקים מידע אמין בכל הנישות בהן הם עוסקים.  אין ספק שבניית אתר סמכותי זוהי משימה לא פשוטה שמצריכה סבלנות ועשויה לקחת זמן רב, אך דבקות במשימה תוביל אתכם להצלחת האתר שיהפוך לסמכותי ויניב לכם פירות לכל החיים.

אם אתם מעוניינים להשביח את העסק שלכם ולהפוך אותו לנכס מניב – המאמר הבא הוא במיוחד בשבילכם!  להלן חמישה צעדים הכרחיים שיהפכו את האתר שלכם לאתר סמכותי בנישה הספציפית שבה אתם עוסקים, אז קדימה נצא לדרך!

צעד 1: תבחרו את הנישה שלכם

בראש ובראשונה חשוב לבחור בתחום שמושך ומעניין אתכם באופן טבעי. למשל: אם אתם אוהבים צילום, תוכלו להתחיל בבניית אתר שפונה לקהלים שיש להם עניין בצילום., ככל הנראה קיימים אתרים רבים מוכרים שמספקים מידע אודות צילום, אך אל דאגה אם אתם באמת אוהבים את התחום שבחרתם – תתמקדו בתוכן שמעניין את קהל היעד שלכם ותספקו לו תוכן ברמה ובאיכות הגבוהה ביותר. אין ספק שנדרשת מסירות, רצון עז ועקביות על מנת להגשים את חלומכם, אם יש לכם את התכונות הללו – תוכלו לספק לקהל שלכם תוכן איכותי ומעניין בהשוואה למתחרים.

צעד 2: תבנו בלוג באתר שלכם המורכב מתוכן איכותי

לאחר שבחרתם את הנישה שלכם. חשוב שתיכנסו לאתרים סמכותיים בנישה שבחרתם – תכנסו לבלוג, תלמדו ותעמיקו בתכנים שנכתבו בנושא, תבדקו מה מעניין את קהל היעד שלכם בנישה. יצירת בלוג המכיל תכנים איכותיים היא הדרך המרכזית לקידום האתר שלכם ולמשיכת קהל יעד רלוונטי ואיכותי.

על מנת ליצור תוכן מעניין שירתק את הגולשים חשוב שתפתחו מיומנויות כגון:

  • מידענות – איסוף וניתוח מידע רלוונטי העונה על צורך ספציפי  של קהם היעד  של העסק שלכם ולהניע את קהל היעד לאתר שלכם מרחבי הרשת הדיגיטלית 
    למאמר : קשר בין מידענות  אסטרטגיית תוכן ומחקר שוק 
  • זיהוי צורכי הלקוח – עליכם לפתח יכולת ומיומנות של זיהוי צורכי הלקוח ומתן פתרון מדויק לבעיות שלו.

יצירת אתר סמכותי דורשת מכם לנצח בקרב על תשומת הלב של קהל היעד (הלקוחות) שלכם. אתם צריכים להיות מקצוענים, מעניינים וטובים בתחומכם, לספק תוכן ומידע רלוונטי, עכשווי, מעניין וחדשני שעונה על הצורך של לקוחותיכם ומהווה בעבורם פתרון.

השאיפה היא שהאתר שלכם יופיע בעמוד הראשון במנוע החיפוש כאשר קהל היעד שלכם יקליד מילות מפתח שקשורות לנישה שלכם, לאחר שמילות המפתח ינתבו את קהל היעד לאתר שלכם – עליכם לספק לו תוכן ייחודי, סוחף ומרתק במטרה לגרום לו להישאר ולשתף אחרים.

בנוסף, בלוג המכיל תוכן איכותי מושך אליו יותר גולשים כשהוא מכיל אמצעים וויזואליים ותוכן חזותי כמו למשל: תמונות, סרטונים, אינפוגרפיקה.

להלן כמה עובדות מעניינות שנמצאו על ידי מחקרים מדעיים:

כשהמאמרים מהבלוג שלכם יתחילו לקבל שיתופים ברשתות החברתיות – מדובר בסימן מבורך שיעיד שאתם בהחלט בדרך הנכונה להפוך את האתר שלכם לסמכותי.

צעד 3: תבנו רשימת תפוצה באמצעות דואר אלקטרוני

רשימת תפוצה תהווה בעבורכם סימן דרך נוסף שיצביע על העובדה שאם המבקרים באתר נרשמים מיוזמתם לרשימת התפוצה שאתם מציעים באתר שלכם, התוכן מעניין אותם והם רוצים לקבל מידע נוסף מכם. זכרו שהגולשים מאחורי המיילים הם לקוחות פוטנציאליים עבורכם, ברגע שאספתם כתובות מייל תוכלו להתחיל בשיווק בדואר האלקטרוני.

צעד 4: בצעו אופטימיזציית קידום אתרים (SEO) לאתר שלכם

כשאתם מעוניינים לבסס את האתר שלכם כאתר סמכותי מוכר בנישה שלכם, קידום אתרים הוא הכרחי וקריטי לקידום האתר שלכם במנועי החיפוש בגוגל. על מנת לשווק את האתר עליכם לבצע כמה פעולות:

  1. מחקר מילות מפתח – עליכם לכתוב כמה שיותר מאמרים עם מילות מפתח בעלות תחרותיות נמוכה על מנת להוביל במנוע החיפוש בקידום אורגני ולחשוף את האתר לקהל היעד לקהל היעד שלכם.
  2. מילות מפתח בעלות תחרותיות גבוהה – כשמילות מפתח בעלות תחרותיות נמוכה מדורגות במנוע החיפוש, זה הזמן שלכם לכתוב מאמרים עם מילות מפתח בעלות תחרותיות גבוהה. זכרו שבניית אתר סמכותי הינו תהליך הדורש זמן וסבלנות.
  3. מחקר קישוריםתערכו מחקר קישורים ותקשרו אל האתר שלכם קישורים איכותיים כגון:
  • כתבות יח"צ מעיתונים מקומיים או ארציים כמו: ידיעות, מעריב, Ynet וקשרו אל האתר שלכם
  • תירשמו לאינדקסים
  • תכתבו פוסטים באתרים איכותיים אחרים ותקשרו לאתר שלכם

קישורים מאתרים חיצוניים איכותיים לאתר שלכם יסייעו לכם להפוך את האתר שלכם לאתר סמכותי באופן משמעותי.

תוכלו לנסות ולבצע בעצמכם תהליך קידום Seo על האתר שלכם, אך קחו בחשבון שקידום אתרים דורש זמן רב, ידע ושימוש בתוכנות יקרות. מומחה לקידום אתרים לעורכי דין ולעסקים יספק לאתר שלכם תוצאות מוכחות כמו: הגברת התנועה לאתר שלכם, שיפור הנוכחות הדיגיטלית, ודירוג אתר גבוה במנועי החיפוש. האסטרטגיות השיווקיות שיש בידיו של מקדם אתרים מקצועי יגרמו לגידול ניכר במכירות והרחבת מעגל הלקוחות שלכם, וזאת בעלויות השקעה נמוכות ביחס לתמורה הגדולה.

צעד 5: מערכת ניהול תוכן

כאמור, אתר סמכותי מכיל מידע רב. חשוב לזכור שעליכם לכתוב פוסטים אינפורמטיביים ולא פחות מזה וויזואליים, כאן נכנסת לתמונה מערכת ניהול התוכן (cms – Content Management Systems), שנועדה לסייע לכם לנהל את התוכן באתר בצורה אפקטיבית, לסדר ולארגן את התוכן, לחסוך זמן כשאתם צריכים לעדכן ולהכניס מאמר חדש לאתר. מערכת ניהול תוכן תעניק לכם שליטה מלאה על האתר שלכם ואף תסייע לכם בניהול האסטרטגיה השיווקית מכיוון שהיא מכילה כלים לקידום אתרים, שיווק במדיה חברתית ושיווק בדואר אלקטרוני. להמלצתי כדאי להשתמש במערכת ניהול תוכן של וורדפרס בשילוב אלמנטור, שתעניק לכם מערכת פשוטה, קלה ונגישה לשימוש.

לסיכום:

הפיכת האתר שלכם לאתר סמכותי אינה משימה קלה אך ברת ביצוע. נחישות, עקביות ודבקות במטרה תוביל אתכם להשגת אתר סמכותי מוביל שיופיע בעמוד הראשון בגוגל. מחפשים מקדם אתרים מקצועי  שיהפוך את האתר שלכם לסמכותי ולעסק מניב צרו קשר, בהצלחה.

קידום אתרים לעורכי דין | עורך דין לירן לייבוביץ

אודות הכותב

חי, נושם וגולש אסטרטגיה ושיווק דיגיטלי למעלה מעשור. מאסטר של קידום אורגני, שמתבל עם ממומן כשצריך. בעל ידע משפטי נרחב ותואר בעריכת דין שמאפשרים הבנה מעמיקה של החוקים, הרגולציות וההשלכות של כל מה שקשור בפרסום באינטרנט. גר בנתניה אבל מרגיש בבית בכל מקום שיש בו wifi.

אני מוכן לפרויקט חדש ונראה לי שזה הולך להיות

הפרויקט שלך!

רק כמה פרטים קטנים, כדי שאוכל לחזור אליך ASAP ונתחיל לעבוד

 אפשר לשוחח על הפרוייקט גם בטלפון 054-4567-534

באתר זה נעשה שימוש בקבצי cookies. המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש והפרטיות באתר